Az idei Karate Európa Bajnokságot Dániában tartották, ahol Abasárról Tóth Attila már 20. alkalommal vett részt és idén a felnőtt férfi KATA gyakorlat kategóriában dobogós, 3. helyezést ért el. Különleges, hogy az elmúlt 20 Európa Bajnokságról, amelyen részt vett sikeres eredménnyel tért haza, így már húsz darab Európa bajnoki éremmel büszkélkedhet.

A versenyre való kijutás feltétele volt, hogy a Magyar Bajnokságon az első, vagy a második helyezést elérje és így mint magyar válogatott részt vehetett az Európa Bajnokságon.
27 versenyző indult a felnőtt férfi KATA kategóriában, 1. körben egy grúz, 2. körben egy dán, 3. körben pedig egy ukrán versenyzőt győzött le, így jutott fel a dobogó 3. fokára.